News

Siatka hodowlana na woliery – sprawdź polecane rozwiązania

Roman Mazur27 listopada 20243 min
Zbliżenie na kurę stojącą w wolierze otoczonej siatką

Ochrona przed drapieżnikami, zapobieganie ucieczkom oraz zapewnienie ptakom właściwych warunków do rozwoju – za to wszystko odpowiada dobrej jakości siatka hodowlana na woliery. Mimo że na rynku dostępnych jest wiele takich produktów, nie każdy sprawdzi się równie dobrze. Oto polecane rozwiązania dla hodowców!

Dobry wybór – polietylenowa siatka na woliery

Siatka hodowlana na woliery musi być wykonana z odpowiedniego materiału, który będzie mocny, odporny na wilgoć oraz promienie UV. Dlatego najlepszym wyborem jest ta powstająca z polietylenu. Nie będzie nasiąkać wodą, nie wyblaknie i nie zacznie kruszyć się na skutek długotrwałej ekspozycji na słońce.

Wysokiej jakości siatka polietylenowa będzie zakupem na lata. Zachowa na długo estetyczny wygląd, dzięki czemu woliera będzie prezentować się bez zarzutu. Ponieważ polietylen jest wodoodporny, nie rozwinie się na nim szkodliwa pleśń.

Siatka hodowlana na woliery na wymiar

Każda woliera jest inna, ponieważ jej wielkość zależy w dużej mierze od liczebności stada. Istotną rolę odgrywa ponadto ilość dostępnej przestrzeni. Jak w takim razie znaleźć idealnie dopasowaną siatkę? Polecane rozwiązanie to zamówienie modelu przygotowanego na konkretny wymiar.

Pozwala to uniknąć docinania nadmiaru siatki. Starannie dokonany pomiar umożliwia również zmniejszenie do minimum ryzyka zakupu zbyt małego produktu. W przypadku problemów z określeniem wielkości woliery warto wziąć pod uwagę to, ile metrów kwadratowych powinno przypadać na jednego ptaka. Przykładowo:

  • kury – ok. 4 m2,
  • bażanty – ok. 1,5 m2,
  • gołębie (jedna para) – od 0,5 do 0,8 m2,
  • perliczki – od 10 do 15 m2.

Wiele zależy tu więc od gatunku hodowanych ptaków.

Jakie oczka powinna mieć siatka hodowlana – woliera zapewniająca bezpieczeństwo

Minimalna wielkość oczek to 20x20-30x30 mm, szczególnie dla kur i gołębi. W przypadku takich gatunków jak np. bażanty można postawić na oko od 60x60 mm do 100x100 mm – taka wielkość jest wystarczające, aby jastrząb nie dostał się do woliery.

Warto pamiętać – oczka w siatce muszą zostać tak dopasowane, aby przebywające w wolierze ptaki nie mogły przedostać się na zewnątrz. Osłona powinna też uniemożliwiać wlatywanie do środka mniejszym gatunkom (takim jak np. wróble), a jednocześnie nie może ograniczać widoczności i dostępu do naturalnego światła.

Zbliżenie na gołębia siedzącego za zieloną siatką na woliery

Siatka hodowlana na woliery dopasowana do własnych potrzeb – gdzie ją kupić?

Chcąc uniknąć rozczarowania z powodu zakupu źle dopasowanej lub słabej jakości siatki na wolierę, najlepiej od razu skontaktować się z renomowanym producentem z wieloma udanymi współpracami na koncie. Zweryfikowanie, czy dana firma będzie odpowiednia, wcale nie musi być bardzo trudne. Należy przeanalizować kilka kwestii, takich jak:

  • szerokość asortymentu,
  • gwarancja na wykonany produkt,
  • dostępność usługi montażu,
  • termin realizacji.

Im dłużej producent siatek działa na rynku, tym większe ma doświadczenie, a tym samym lepiej radzi sobie nawet z bardzo wymagającymi zleceniami.

Siatka hodowlana na woliery od Symar – trwałość, najwyższa jakość i bezpieczeństwo dla ptaków. Zamów od razu lub skonsultuj się z ekspertami, którzy znajdą dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dostęp do baz danych o odpadach – procedury i wymagania prawne
  2. Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie: 8 sprawdzonych sposobów zabudowy
  3. Klimakonwektor sufitowy - Czy warto go instalować w mieszkaniu?
  4. Wysokość opłaty za śmieci od osoby w Polsce - aktualne stawki i ulgi
  5. Od antybohaterów do złoczyńców: Skomplikowane postacie w nowoczesnych mediach
Autor Roman Mazur
Roman Mazur

Nazywam się Roman Mazur i jestem pasjonatem ekologii. Od lat zgłębiam tematy związane z ochroną środowiska, gospodarką wodną i segregacją odpadów. Moim celem jest edukowanie społeczeństwa i promowanie dobrych praktyk. Wierzę, że dzieląc się wiedzą, będziemy wspólnie budować lepszą przyszłość. Współpracuję z ekspertami, aby dostarczać rzetelne informacje. Znajdziesz tu porady, analizy i ciekawostki z dziedziny ekologii. Zapraszam do lektury i dyskusji. Razem możemy wprowadzać pozytywne zmiany i dbać o naszą planetę. Dołącz do naszej ekologicznej społeczności i działajmy dla dobra planety!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły