Aktualności

Targi pracy.

targi pracy 2017

Zamek Piastowski w Raciborzu to nie tylko miejsce historyczne, ale również obiekt spotkań biznesowych. My mieliśmy okazję uczestniczyć w Powiatowych Targach Pracy, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wystawiało się około 50 pracodawców.

 Czytaj całość »

Utrudnienia drogowe.

a14

ZWiK Sp. z o.o. informuje, że przez cały kwiecień w godzinach od 7 do 20 będzie wykonywane czyszczenie kanalizacji powodujące utrudnienia drogowe na następujących ulicach:

  • Londzina,
  • Reymonta,
  • Bosacka,
  • Rybnicka,
  • Kolejowa i Kościuszki.

5.04 – Utrudnienia drogowe na ulicy Odrodzenia.

a14

ZWiK Sp. z o.o. informuje, że w dniu 5 kwietnia 2017 w godzinach 17 – 20 zostanie zamknięta ulica Odrodzenia z powodu konieczności wykonania prac ziemnych. Miejsce robót zaznaczono na załączonej mapie.

 Czytaj całość »

Nasi pierwsi goście.

pij_wode

Za oknem pierwsze promienie wiosennego słońca, a u nas pierwsza wiosenna wycieczka. Gościliśmy dzisiaj uczniów kal IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nasze filtry podziemne, laboratorium, a także dowiedzieć się jakie znaczenie dla organizmu ma woda. Nasi dzisiejsi goście mieli też okazję zobaczyć jak wygląda proces płukania filtra.

 Czytaj całość »

Światowy Dzień Wody 2017

plakat-woda

W dniach 22-23 marca 2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu gościliśmy dzieci z klas I-III raciborskich szkół podstawowych. Dzieci wysłuchały prezentacji na temat „Ścieki” – jest to hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody. Miały okazję dowiedzieć się jak działa filtr wodny, jak zmniejszyć produkcję ścieków, a także zobaczyć nasze przenośne laboratorium. Na wszystkich czekała również nasza pyszna woda. 

 Czytaj całość »