ZWiK po godzinach

Psia pasja

W cyklu „ZWiK po godzinach” w tym tygodniu przedstawiamy sylwetkę naszego pracownika jako przykład jak znakomicie można pogodzić życie rodzinne ze swoją pasją. Justyna Niestrój – od dziecka marzyła żeby mieć boksera, bo ta rasa podobała się jej zawsze. Niestety na pierwszego psa musiała poczekać aż do … ślubu. Wówczas dostała w prezencie ślubnym od męża suczkę Dellę od Oskary z czeskiej hodowli po utytułowanym championie.
Della miała być do kochania ale zaczęli jeździć z nią na wystawy i spodobało im się to, więc zaczęli szkolić Dellę jako psa towarzyszącego i uczestniczyć w wystawach. Połknęli bakcyla. Zarazili się „bokserowirozą” i kupili w kieleckiej hodowli piękną, pręgowaną „dziewczynkę” Guliettę von Schreck, (Lusi), która podbiła serca Justyny i jej męża.
W 2010 roku Gulietta została najlepszym bokserem tj. bokserem roku wygrywając ranking klubu boksera. W 2011 została najlepszym dorosłym bokserem. Jest również Championem Polski i Słowacji oraz Inter Championem tj. Międzynarodowym Championem Wystawowym (CIE). Wiele razy Lusi zdobywała tytuły: Zwycięzcy Młodzieży, Rasy, Najlepszego Juniora, a także zajmowała lokaty w finałach grup. Została również najlepszym bokserem w Polsce.
Justyna tak się wkręciła, że założyła własną hodowlę, która nazywa się Szczyty Szczytów FCI. W 2012 roku doczekała się swoich dwóch pierwszych miotów. W sumie odchowała 10 szczeniaków, które znalazły domy min.: w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu. Po Lusi w domu została pręgowana suczka Tequila, która w wieku 13 m-cy uzyskała Młodzieżowe Championat: Polski, Słowacji, i Czech.
Wszystkie trzy „dziewczynki” (jak nazywa je pieszczotliwie Justyna) są szkolone jako psy towarzyszące. Della i Lusi zdały egzamin państwowy PT1, Tequila jest w trakcie przygotowań do egzaminu.
Wyjazd na wakacje graniczy z cudem, bo trzeba spakować całą rodzinkę czyli Justynę, małżonka, trójkę dzieci i trzy psy. Zawsze wyjeżdżają wszyscy razem na wystawy i na wakacje ponieważ psy są traktowane jak członkowie rodziny.
W najbliższej przyszłości planują powiększenie rodziny o kolejnego czworonoga tym razem żółtego psa po Delli.

.