Aktualności

Aktywne wakacje w Raciborzu.

Mimo, że wakacje jeszcze się nie skończyły to już teraz możemy z czystym sumieniem przyznać, że pod wieloma względami były wyjątkowe. Prawdziwie letnia pogoda sprawiała, że większość z nas spędzała czas na świeżym powietrzu, a w wolnych chwilach stawiała na aktywny wypoczynek.
Początek wakacji to nie tylko wyjazdy i wycieczki, ale również sezon festiwalowy. Jeden ze znanych festiwali muzyki elektronicznej odbywa się właśnie w Raciborzu. Inro Festival to połączenie elektroniki z nowoczesnością. Każdego roku towarzyszy mu również niesamowity pokaz mappingu. A my tradycyjnie częstujemy wszystkich spragnionych uczestników naszą wodą.
W niedzielę 5 sierpnia mieliśmy przyjemność być częścią koncertu, jakiego jeszcze dotąd nie było. Na Zamku Piastowskim wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Kolejna okazja do odwiedzenia Zamku miała miejsce w sobotę 11 sierpnia, tego dnia zebrały się tłumy aby posłuchać niezwykłego koncertu Soprany kontra Tenorzy w wykonaniu solistów scen poznańskich. Licznie zgromadzona publiczność obok największych szlagierów operetkowych, czardaszy, fragmentów musicalowych usłyszała również kilka ekscytujących niespodzianek.

Raciborzanin to brzmi dumnie! Pod takim hasłem odbył się Festiwal przy ul. Zamkowej, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracowania Przyszłości. Wydarzenie miało również charakter charytatywny. Przeprowadzono zbiórkę dla Filipka Szastak. Filipek urodził się z wadą serduszka hlhs i pomimo, że nie ma jeszcze roku ma już za sobą dwie poważne operacje. Nie mogliśmy przegapić takiego wydarzenia i jak zwykle częstowaliśmy uczestników naszą wodą.
W przedostatnią niedzielę wakacji moglibyśmy być świadkami niesamowitych zmagań prawdziwych superbohaterów. Po raz drugi w Raciborzu zorganizowano zawody Firefighter Combat Challenge, w którym udział wzięło 80 śmiałków z całej Polski, Czech i Słowacji. Uczestnicy zawodów rywalizowali na specjalnym torze na pl. Dominikańskim. Wśród konkurencji w konkurencji indywidualnej znalazły się: wnoszenie sprzętu na wysokość, wciąganie węża, symulacja wyważania drzwi, bieg z wężem i ratowanie poszkodowanego. Zaplanowano też rywalizację sztafet i tandemów.
Jak aktywnie zakończyć wakacje? Bez wątpienia biorąc udział w jednej z najpopularniejszych imprez sportowych w naszym mieście! Już w niedzielę odbędzie się IV Rafako Półmaraton, a my po raz kolejny będziemy dopingowali zawodników i wspierali ich naszą pyszną wodą.