Aktualności

Słoń w Raciborzu! Scania typ elephant już w służbie ZWiK!

Jest zwrotna, ekonomiczna i szybka, jednocześnie pozostając wystarczająco mocną. Potrafi przepompować aż 330 l wody w minutę! Nowa Scania, potocznie zwana słoniem, dołączyła do floty specjalistycznych pojazdów ZWiK Sp. z o.o. w Raciborzu.

Specjalistyczna ciężarówka służy do kompleksowego hydrodynamicznego czyszczenia i udrażniania kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Pojazd typu elephant Multi 8.003 posiada pompę wodną o wydajności 330 l/min., której maksymalne ciśnienie robocze to 170 bar. Cudo techniki na kołach posiada także kompresor o wydajności 1300 m3, a pojemność zbiornika to 8000 l. Zbudowana na podwoziu 4×2 specjalistyczna Scania dysponuje dynamicznym 320-konnym silnikiem, który oferuje doskonałe właściwości jezdne, wyjątkową opłacalność eksploatacji i najwyższą niezawodność.
Nowa ciężarówka w znaczny sposób ułatwi pracę naszym specjalistom, a co więcej pozwoli zaoszczędzić znaczne koszty związane z naprawą zapchanych i niedrożnych rur kanalizacji sanitarnej. Bez naszego Słonia czyszczenie niedrożności wiązałoby się z wykopywaniem rur. Tego typu pojazd to technologiczny skok naprzód!