Aktualności

Aktywny sierpień w Raciborzu.

Do końca wakacji zostały jeszcze dwa tygodnie, ale nie zwalniamy tempa i serwujemy wodę podczas sportowych imprez w naszym mieście, Was również zachęcamy do ich odwiedzania.
Długi sierpniowy weekend upłynął nam pod znakiem aktywności rowerowej. W sobotę 12 sierpnia byliśmy obecni na festynie w Ocicach, gdzie tradycyjnie znajdowała się meta XIX Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych. Uczestnicy w ciągu 43 dni przejechali 3100 km dookoła Polski.


W niedzielę 13 sierpnia mieliśmy okazję po raz pierwszy częstować naszą wodą uczestników 66 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK, który rozpoczął się na dziedzińcu Zamku. W wydarzeniu biorą udział nie tylko Raciborzanie, ale kolarze z całej Polski, a także z Niemiec, Czech oraz Ukrainy. Zlot potrwa do 19 sierpnia.
Na zakończenie długiego weekendu 15 sierpnia towarzyszyliśmy zawodnikom Silesian Bar War. Zawody zostały zorganizowane z okazji 800 – lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. To jednak nie koniec raciborskich imprez, dlatego już szykujemy się do kolejnych aktywności:
Przed nami doroczny Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego, który odbędzie się 19-20 sierpnia, na wszystkim mieszkańców Raciborza czeka moc atrakcji. W sobotę będziecie mogli podziwiać: pokazy zapaśnicze MKZ Unia Racibórz, koncerty grup Rivet of Time i Blend oraz Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich, koncert Michała Szpaka, natomiast w niedzielę zapraszamy na zawody Firefighter Combat Challange, XX Rodzinny Rajd Rowerowy oraz Galę Disco Polo.
A już 27 sierpnia odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w Raciborzu – III RAFAKO Półmaraton Racibórz na stałe wpisał się już w kalendarz sportowy w naszym mieście. Ze względu na duże zainteresowanie imprezą organizatorzy podnieśli limit osób do 1000. My już nie możemy się doczekać. Zapraszamy!