Aktualności

Inspiracje.

Jednym z naszych głównych działań jest promocja picia wody z kranu. Jesteśmy obecni na większości imprez w naszym mieście, gdzie częstujemy Was naszą pyszną wodą. Pragnąc dotrzeć do najmłodszych mieszkańców naszego miasta zwróciliśmy się do szkół z propozycją współpracy. Jako pierwsza odpowiedziała nam Szkoła Podstawowa nr 1, która dbając o swoich uczniów zainstalowała źródełko wody pitnej. Już wtedy czuliśmy, że to była doskonała decyzja, a przekonanie to przerodziło się w pewność w chwili, kiedy zainstalowaliśmy źródełka w każdej szkole podstawowej oraz gimnazjalnej w naszym mieście. Dzisiaj wszyscy uczniowie tych placówek mogą swobodnie korzystać z darmowej, czystej wody.

Nasze działania stały się inspiracją dla innych miast, jednym z nich jest Leszno. We wtorek 29 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z o.o. oraz Wielkopolski Klaster Wodny. Spotkanie pod nazwą „Pijemy leszczyńską kranówkę” było okazją do prezentacji naszych doświadczeń w zakresie wdrożenia źródełek oraz ich eksploatacji.
Przykład źródełek w Raciborzu przedstawił Pan Marek Krybus – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, która jako pierwsza zdecydowała się na montaż źródełek. Uczniowie tej placówki podejmują wraz z nauczycielami szereg inicjatyw, które mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Zamiast słodzonych przekąsek wybierają owoce a w szkolnej stołówce dominują zdrowe obiady.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że omawiana inicjatywa zyska poparcie mieszkańców i zostanie wprowadzona w życie.